top of page
OUDO-cover-copy.jpg

2 TYGODNIOWY KURS ONLINE

Od Uziemienia Do Otwarcia

1–15 Maj 2023

YOGA I ODDECH

Dwa tygodnie spędzone z jogą oraz świadomym oddychaniem. W trakcie tego kursu pokażemy Ci techniki które pozwolą Ci osiągnąć stan relaksu, poprawić skupienie i przyspieszyć swój rozwój osobisty. Z każdym dniem będziesz się stopniowo otwierać na nowe doznania i możliwości. 
Dzięki praktyce Jogi nie tylko poprawiamy swoją wydolność fizyczną ale przede wszystkim stajemy się bardziej świadomi połączenia naszego ciała z psychiką. Dodatkowo joga może ułatwić kontakt ze sobą i otaczającym nas światem.
Świadome oddychanie to sposób aby poprawić  swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Dodatkowo praca z oddechem poprawia skupienie a także otwiera nowe pokłady kreatywności.

Kurs jest połączeniem nagranych lekcji oraz spotkań online na żywo. Każdy dzień szkolenia to sesja jogi prowadzona przez Dagmarę oraz świadome oddychanie prowadzona przez Martina. W trakcie kursu spotkamy się trzy razy na żywo na Zoomie, aby sprawdzić, jak idą postępy. Jest to również świetna okazja do zadawania pytań i natychmiastowego uzyskiwania odpowiedzi. 

 

Szkolenie będzie odbywało się w czasie rzeczywistym, ale możesz dołączyć w dowolnym momencie. Wszystkie lekcje wideo, sesje oraz spotkania na żywo będą nagrywane i zawsze dostępne dla Ciebie. Jeśli coś przegapisz, nadal możesz bez problemu nadrobić zaległości.

Harmonogram Kursu:


Piątek 28.04 ZOOM LIVE

Poniedziałek 1.05 
Środa 3.05
Piątek 5.05


Poniedziałek 8.05 ZOOM LIVE
Środa 10.05
Piątek 12.05


Poniedziałek 15.05 ZOOM LIVE

Screenshot 2022-12-25 at 19.28.40.png

Dagmara Bryzek

Zawodowa tancerka, joginka, specjalizująca się w vinyasa jodze.

 

Ukończyła YTT w Akademii Ruchu we Wrocławiu w specjalizacji Ashatnga Yoga/ Vinyasa. 

Yoga towarzyszy jej od zawsze, poznała metody jogi: od B.K.S. Iyengara, Hathe, po Ashtange,     podróżowała po świecie by poszerzyć swoją wiedzę i teraz przekazuje ją poprzez nauczanie.

DSC_5878sm.jpg

Martin Petrus
Trener technik oddychania, nauczyciel jogi i instruktor freedivingu.

 

Jego przygoda z technikami oddechowymi zaczęła się kiedy poznał Wima Hofa. Wtedy nauczył się jak za pomocą świadomego oddychania można wpłynąć na stan mentalny i przełamać blokady emocjonalne.

W tym samym czasie uczył się się fizjologii oddychania od założyciela Oxygen Advantage Patrick’a McKeown’a. 

Łączy podejście naukowe z duchowym studiując techniki Integrative Breathwork.

Pracuje ze sportowcami używając połączenia ekspozycji na zimno, nowoczesnych technik treningu hipoksji oraz tradycyjnych ćwiczeń Pranayama.

W kursie "Od Uziemienia do Otwarcia" znajdziesz:

– 6 Spotkań Yogi (każde spotkanie trwa od 25 do 45 minut)

– 6 Medytacji oddechowy (każda sesja trwa od 20 do 35 minut)

– 3 spotkania na żywo (Zoom) gdzie osobiście możesz spotkać się z Dagmarą i Martinem

– Dostęp do wszystkich nagrań przez 2 miesiące od zakończenia się kursu
– 

Early Bird (do 11 Marca 2023)

399zł

Cena Normalna (od 11 Marca 2023)

599zł 

Gwarancja

Jeżeli z jakichkowiek powodów kurs nie będzie odpowiedni dla Ciebie zwracamy pełną kwotę.

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest zarówno dla osób początkujących jak i tych którzy mają już trochę doświadczenia. Zajęcia są ułożone w taki sposób aby każdy znalazł coś dla siebie. Zazwyczaj możemy znaleźć tylko lekcje Jogi lub samą pracę z oddechem lecz w tym kursie wyjątkowo łączymy te dwie praktyki aby dać zdwojony efekt. Jeżeli jednak chcemy się skoncentrować wyłącznie na jednej praktyce to nie ma problemu - kurs jest całkowicie skalowalny. Sami wybieramy ile czasu chcemy poświęcić na ćwiczenia. 

 

Język: Polski

Jakich korzyści mogę się spodziewać?
Każdy z nas jest inny więc również każdy może się spodziewać innych rezultatów. Wszystko również zależy w jakim miejscu w życiu jesteśmy. Są jednak ogólne korzyści które mogą się pojawić podczas kursu lub po jego zakończeniu.  

 

Potencjalne korzyści:

– redukcja stresu

– poprawa wydolności fizycznej

– lepsze samopoczucie

– poprawa koncentracji

– lepsza praca systemu krwionośnego

– optymalny sen

– poprawa systemu odpornościowego

– zwiększenie elastyczności mięśni i stawów

– poprawa funkcjonowania systemu hormonalnego

FAQ

Q: Czy mogę zapisać się na kurs jeżeli mam [ tutaj nazwa dolegliwości ]?. A: Jeżeli nie jesteś w pełni zdrowia to nadal w pewnym stopniu możesz skożystać z kursu. Zawsze wschłuchaj się w ciało i nigdy nie ćwicz na siłę. W przypadku kontuzji fizycznych możesz odpuszczać pozycje które będą dla Ciebie trudne. Ćwiczenia wstrzymywania oddechu mogą nie być odpowiednie dla osób z migrenami, atakami paniki, chorobami serca, wysokim ciśnieniem, cukrzycą, chorobą tarczycy oraz podczas ciąży. Nigdy nie rób ćwiczeń oddechowych będąc w wodzie. Z racji tego że kurs jest online to nie jesteśmy w stanie kontrolowac każdego z uczestników osobiście. Jeżeli masz wątpliwości czy Twoje zdrowie pozwala Ci na ten kurs zawsze możesz skonsultować się ze swoim lekarzem.

Q: Czy Joga i Świadome Oddychanie leczy depresję? A: Zarówno Joga jak i techniki oddechowe mogą być bardzo pomocne w radzeniu sobie z trudnymi stanami mentalnymi. Praktyki te jednak nie powinny być traktowane jako pomoc psychologiczna lub zastępstwo terapii. Ćwiczenia robione podczas kursu mogą uruchomić szereg procesów mentalnych i emocjonalnych. W takim przypadku należy dać sobie czas na integrację odczuć i myśli i może nawet zaprzestac ćwiczeń. Praktykuj tylko w takim zakresie w jakim czujesz się bezpiecznie i komfortowo. Nigdy nie zmuszaj się do ćwiczeń i nie rób nic na siłę.

Q: Ile dziennie potrzebuję poświęcić na zajęcia? A: W planie mamy 2 tygodnie po 3 dni zajęć (Poniedziałek, Środa i Piątek). Każdy dzień to ok 30-40 min Jogi oraz 25-35 min oddychania. Każdy samemu decyduje ile czasu chce poświęcić na ćwiczenia. Każdy dzień może być powtórzony również kilka razy.

Q: Czy mogę praktykować jeżeli jestem w ciąży? A: Nie zalecamy kursu dla osób będących w ciąży.

Q: Czy jest określona pora dnia kiedy muszę ćwiczyć? A: Materiały zawsze pokazują się rano. Ćwiczenia mogą być wykonywane o każdej porze dnia. Najlepiej się ćwiczy co najmniej 2 godziny po posiłku.

Q: Czy dzieci mogą brać udział w kursie? A: Kurs jest dla osób pełnoletnich.

bottom of page